O čůču

Naše Čůčo má 11,5% alkoholu a je vyráběno z vybraných druhů ovoce. Vyrábíme jej tradiční cestou, jako to dělaly naše babičky. Obereme ovoce, očistíme, vylisujeme jej a necháme kvasit. Některá Čůča kvasí 3 měsíce, některá i rok. Proto na našem e-shopu nemusí být vždy dostupná všechna. Přírodě neporučíte. 

 

Časté otázky:

- Je v Čůču cukr? Čůčo obsahuje zbytkový cukr. Po dokvašení do vína již žádný cukr nepřidáváme. Každé ovoce je sladké jinak. Třeba hrušky jsou sladké dostatečně a tak není potřeba doslazovat v žádné fázi výroby. Ale třeba višně jsou občas příliš kyselé.

Nicméně žádný strach! Nedovolili bychom si do naši pokladů nasypat pytle bílého cukru nebo nějaké glukózové břečky. Případné doslazení probíhá tak, že vezmeme čerstvou šťávu z hrušek či hroznů a svaříme ji na ovocný karamel. A tímto karamelem, který již neobsahuje škodlivou sacharózu suroviny velmi jemně dosladíme. 

 

- Odkud berete ovoce? Dbáme na to, aby naše Čůča byla vyráběna z toho nejlepšího ovoce. Jsme striktně proti výrobě z mražených kyselých plodů, které by se musely přebíjet hromadou cukru. Většina ovoce z něhož jsou Čůča vyrobena pochází od Českých a Slovenských farmářů.

 

- Kolik má Čůčo ovocné šťávy? Naše čůča obsahují až 100% ovocné šťávy, dle druhu a dané várky, ovšem všude uvádíme striktně "minimálně 30%", neboť není možné měnit údaje na etiketě u každé nové várky, kdy je poměr ovocné šťávy variabilní. 

 

- Jak dlouho Čůčo vydrží? Dokud jej neotevřete, tak neomezeně dlouho. Pokud ovšem chcete naše Čůča skladovat déle než rok, dejte je raději někde do chladu a temna (třeba do sklepa či na chladnou půdu) a položte je na ležato. Zabráníte tak tomu, aby vyschl korek a do Čůča se tak dostal vzduch, který by jej zkazil. 

Po otevření Čůčo vypijte do týdne. To se Vám ale nepovede. Je totiž tak dobré, že jej do sebe vylejete za jeden večer.

 

- Obsahuje siřičitany? Některé ovoce jako černý rybíz produkuje malé množství oxidu siřičitého již při kvašení. Obsahu siřičitanů se tak nelze úplně vyhnout, i když bychom chtěli. Avšak můžeme vám garantovat, že v lahvi Čůča nenajdete více než 0,3 gramy siřičitanů, což je přibližně váha jedné kapky.

 

- Pro koho jsou vlastně Čůča určena? Čůčo je pro všechny, kteří již oslavili 18 narozeniny! Náš typický zákazník nám řekne "víno normálně nepiju, ale Vaše Čůča miluji!" Čůča jsou totiž sladké, plné ovoce a rozhodně nejsou určeny jen pro milovníky vína.

 

- Bolí z Čůča hlava? Česká legislativa je velmi přísná a tak nemůžeme tvrdit zda ano či ne. Ale můžete si přečíst recenze našich zákazníků, kteří se s Vám podělí a své zkušenosti.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení